AZ INKONTINENCIA MEGJELENÉSI FORMÁI
Stressz vagy terheléses inkontinencia
Urge vagy késztetéses, sürgősségi inkontinencia
Reflex inkontinencia
Túlfolyásos inkontinencia


TÜNETEK

ÉLETMINŐSÉG
Bármilyen fokú is az inkontinencia, mindenképpen rontja a betegek életminőségét, akadályozza a normális életvitelt. A mindennapi cselekvés, munkába járás, bevásárlás, szexuális élet, szórakozás nehézzé, vagy lehetetlenné válhat. Ilyenkor megnő az izoláció veszélye, hiszen az ilyen ember inkább kerüli a társaságot, attól félve, hogy a vizeletcsepegését más észre veszi, megérzi rajta a vizelet szagát. Sokszor vezet mindez önértékelési zavarhoz, depresszióhoz, önbecsülésüket veszítik el az ilyen emberek.

A TERHELÉSES INKONTINENCIA OKAI

A KÉSZTETÉSES INKONTINENCIA OKAI
MEGOLDÁS
Az első és legfontosabb lépés, hogy kérje szakember segítségét! Az inkontinencia okának feltárásakor sokszor kezünkben a megoldás a gyógyításhoz. Az esetek egy részében az ok reverzibilis, azaz visszafordítható a vizeletcsepegés, ha a kiváltó tényezőt megszüntetjük.
Kezelése az elősegítő-kiváltó okok lehetőség szerinti kiküszöbölésével, a szöveti rugalmasság javításával, az izomerő fokozásával lehetséges. Ez utóbbi a gyakorlatban a kismedencei izmok erősítését, azaz az intimtornát jelenti. Ha ezek az úgynevezett konzervatív kezelések eredménytelenek, műtéti megoldásra kényszerül a szakorvos, és az ezzel a témával foglalkozó specialista a legalkalmasabb eljárást, technikát fogja javasolni.